16.02.2017

Let the growing season begin / Sezon upraw czas zacząc

Taking the advantage of the lovely sunny afternoon, that we had on Monday, I decided to commence the gardening jobs. It was windy but the sun and birds singing encouraged me to tidy up and replant (again) some of the plants.
I had to find a new home for my only rose. I know that it's not ideal to replant a rose bush, as its long and deep roots might get damaged and result in killing the plant. I decided to give it a go. It will be easier to trim the branches of the hedges, next to which the rose used to grow.
***
Korzystając z przyjemnego, słonecznego popołudnia, jakie mięliśmy w poniedziałek, postanowiłam rozpocząc tegoroczne prace ogrodowe. Było dośc wietrznie, ale śpiew ptaków i słońce zachęcały do sprzątania i przsadzania (znowu) niektórych roślin.
Musiałam znalezc nowe miejsce dla, jedynej w moim ogrodzie, rózy. Wiem, ze przesadzanie krzewów rózy nie jest zalecane ze względu na  jej długie i głebokie korzenie, które mogą ulec z niszczeniu i uśmierceniu rośliny. Mimo to, zdecydowałam się na ten ruch. W przyszłości będzie łatwiej przycinac zywopłot, w towarzystwie którego rosła róza.

Bright as a Button Rose in its new location /
Róza w nowym miejscu


Also magnolia that used to grow in a big planter needed to find its destination. The planter broke over the winter period so there was no time to waste. The little tree found its place by the pond. While digging the soil I decided to remove some of the iris tubers, as they never really did well in my garden.
***
Takze magnolia, która zwykła rosnąc w duzej donicy potrzebowała znalezc nowe miejsce. Donica uległa uszkodzeniu w okresie zimowym, więc nie było czasu do tracenia. To małe drzewko znalazło lokalizację przy oczku wodnym. Podczas przekopywania ziemi postanowiłam wydobyc kłącza irysów, które tak naprawdę nigdy się w moim ogrodzie nie zadomowiły.

New location for magnolia /
Nowe miejsce magnolii
Old location of magnolia /
Poprzednie miejsce magnolii
While cutting down the old and brown  stems I noticed that some plants are already pushing through the ground.
***
Podczas przycinania obumarłych łodyg, zauwazyłam, ze niektóre rośliny przebijają się przez ziemię.
Paeonia pushing through the ground /
Piwonia przebijająca się przez ziemię
Late flowering tulips and hyacint /
Pózno kwitnące tulipany oraz hiacynty
Aquilegia forming tiny leaves /
Orliki formują młode listowie
Late flowering daffodils /
Pózno kwitnące zonkile

Clematis after trimming /
Powojnik po przycięciu

Clematis forming fresh foliage /
Powojnik tworzy nowe listowie

Jasmine that grows in the conservatory started flowering /
Jaśmin, który rośnie w altanie zaczyna kwitnąc

Crocuses begin to flower /
Krokusy początkuja kwitnienie
Some seeds were also put in the pots and wrapped in warm temperature coming from the radiator are slowly germinating. I sow few varieties of tomatoes. courgette, cucumber, sweet peas, aubergine and bell pepper.
***
Otulone ciepłą temperaturą z grzejnika nasiona niektórych warzyw, powoli zaczynają swój zywot. Posiałam kilka odmian pomidorów, cukinię, ogórki, groszek pachnący, bakłazana oraz słodką paprykę.

2 komentarze:

 1. Jak ja Ci zazdroszczę wychodzących pąków z ziemi. Wiosna na wyspie jest szybsza, u mnie śniegu pełno i mróz trzyma. Do wiosny jeszcze daleko...
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chcę się za bardzo chwalić, ale i dziś udało mi się popracować w ogrodzie. Było wyśmienicie ciepło, jak na połowę lutego. Wiem, że do wiosny daleko, ale już niedługo. Przesyłam moc ciepła i słońca!

   Usuń